fbpx

Změna pro programy začínající v září 2020 a získání PGPW!

Změna pro programy začínající v září 2020 a získání PGPW!

Následující novinka se týká programů, po jejichž dokončení mají studenti nárok na získání PGWP.

Co je PGPW?

Post-Graduation Work Permit jsou otevřená pracovní víza (můžeš pracovat neomezeně pro jakéhokoliv zaměstnavatele), na které máš nárok po dokončení studia na veřejné College nebo univerzitě (a také některých soukromých institucích).

Délka programu musí být alespoň 8 měsíců (2 semestry) a musí vést k dokončení programu a získání certifikátu, diplomu nebo titulu. Další podmínkou je full-time prezenční studium.

Délka PGWP odpovídá délce studia. V případě 2 letého programu je možné získat PGWP až na 3 roky.

Čeho se změna týká?

Podzimní semestr 2020 bude možné studovat dálkově on-line

Kanada si i vzhledem k aktuální Covid-19 situaci chce udržet otevřenou imigrační politiku a mezinárodní studenti mají velký význam pro kanadskou ekonomiku. Mnoho zahraničních studentů po studiu přechází na trvalý pobyt a pomáhají tak Kanadě v dalším ekonomickém růstu.

Kanada se ještě totiž nevyjádřila, kdy otevře své hranice a začne znovu schvalovat Study Permity. Umožněním studia podzimního semestru on-line tak nepřijde o většinu nových zahraničních studentů.

Studenti po dokončení programu budou mít nárok na plnou délku PGWP, přestože část studia (až 50%) byla dálkově on-line. 

Už teď se můžeš přihlásit na školu. Podzimní semestr absolvuješ on-line ze zahraničí a do konce roku 2020 vycestuješ do Kanady, abys od 2021 mohl pokračovat ve studiu prezenčně.

Výhodou tak je, že můžeš i vzhledem k celé situaci realizovat svoje plány studia v Kanadě a můžeš ušetřit za kanadské životní náklady, který by Tě čekaly během prvního semestru. Během studia je totiž možné pracovat 20 hodin týdně, což by Ti mělo stačit na pokrytí životních nákladů, ale např. v Česku můžeš  dále pokračovat ve své aktuální práci.

Proč studovat na škole po které získám PGWP?

Kromě uznávaného vzdělání, zkušeností a zvýšení šancí si najít práci, získáš také body pro žádost o trvalý pobyt. PGWP Ti také umožní nabrat Canadian Work Experience, které pravděpodobně také budeš potřebovat pro imigrační účely.

Tento typ studia je také vhodné pro páry. Stačí totiž aby studoval jeden z vás a druhý má nárok na získání Open Work Permit a může tak v Kanadě pracovat.

Spolupracujeme se školami po celé Kanadě (Vancouver, Toronto, Ottawa, Calgary, Montreal, …). Pomůžeme Ti vybrat ideální školu, program a projít celým přijímacím procesem. 

  • Např. ve Vancouveru na jedné z veřejných univerzit můžeš absolvovat roční Business program za cenu necelých 12 tis. CAD
  • Pokud máš vystudovanou vysokou školu (nebo nedokončenou), můžeš si nechat uznat předchozí kredity a na univerzitě ve Vancouveru za 1,5 – 2 roky dokončit bakalářské vzdělání. Celý program stojí cca 18 tis. CAD. Jedná se aktuálně o nejlepší nabídku.

Pokud se chceš dozvědět více o možnostech studia v Kanadě, napiš nám email na petr@czenadians.cz

Pokud přemýšlíš o začátku programu na podzim 2020, je nejvyšší čas začít řešit přihlášku do programu!

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku, ať vám nic neuteče 😉

Nově si také můžete nechat zasílat důležité novinky přímo na email. Pro odběr klikni zde:
https://mailchi.mp/b95beb41ec8f/czenadians

Budu rád za sdílení ❤️

Petr Horák @horakpetr