fbpx

Working Holiday Kanada přes RO 2023

Working Holiday Kanada přes RO 2023

Blíží se nám začátek nového roku a s tím i otevření nové sezony IEC (International Experience Canada) programů. Do této kategorie spadají tři programy: Working Holiday, Young Professionals a International Co-Op Internships.

Tyto programy jsou určeny pro lidi ve věku 18–35 let včetně. Každého programu je možné využít pouze jednou za život. Klasická žádost o víza vypadá tak, že se žadatel zaregistruje do poolu a čeká na vylosování. Po vylosování (pozvání) se teprve vyplňuje samotná žádost o víza. Počet míst je pro každou zemi omezený tzv. kvótou. Často se stává, že zájemců je více než pozvánek a bohužel se tak na všechny nedostane.

Kromě této cesty je také možné získat pozvánku pro žádost o Working Holiday skrze tzv. Recognized Organization (RO). Jedná se o organizace, které spolupracují s kanadskou vládou a každý rok mají k dispozici určitý počet pozvánek, které mohou získat zájemci i nad roční kvótu v dané zemi.

RO pouze pozvánky pouze „neprodávají“, ale jsou součástí programů, kde získáš podporu pro hledání práce v Kanadě (jak hledat práci, přístup do uzavřené sekce s aktuálními nabídkami, apod.), informace před odletem, orientation ve Vancouveru či v Torontu, podporu během pobytu v Kanadě.

Výhody pozvánky přes RO

  • Pokud plánuješ žádat o Working Holiday víza poprvé, nemusíš čekat na vylosování. Které, jak již bylo zmíněno, nemusí nakonec vůbec dopadnout.
  • Pokud už jsi se v minulosti zúčastnil/a Working Holiday programu, přes RO se můžeš programu zúčastnit opakovaně, celkem 3x (jednou klasickou cestou a 2x přes RO).

Kdo nejčastěji využívá pozvánek přes RO

  • Jedinci, kteří se chystají do Kanady poprvé
  • Lidé, kteří hledají cestu, jak si v Kanadě prodloužit pobyt
  • Ti, kdo už v Kanadě byli a chtějí se do země javorového listu vrátit

Od naší partnerské RO máme každý rok k dispozici několik pozvánek. Bohužel nikdy se nám nepodaří uspokoji všechny zájemce. Pokud si chceš zajistit pozvánku dopředu, napiš nám email a napíšeme si tě na seznam. Jakmile budeme mít podrobné informace o nové sezoně, dáme ti vědět jako prvnímu.

petr@czenadians.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.