fbpx

Víza a ostatní

Víza? Pojištění? Letenky?

Víza a vše kolem nich je asi největší strašák všech cestovatelů. O jaké víza žádat? Kde? Co a jak vyplnit? Kolik zaplatit? Jak je to s biometrics? A spousta dalších otázek, že? Všechno už máme za sebou, není se čeho bát. Poradíme a pomůžeme Ti i s typy pojištění, letenkou a předáme Ti naše zkušenosti, co a jak zařídit před odletem.

VÍZA

Jaká víza potřebuješ do Kanady, pokud se chystáš cestovat, studovat či pracovat? Máme pro tebe přehled těch základních a nejdůležitějších.

Chci víza

LETENKY

Kde koupit letenku, na co si dát pozor, jak je to se zavazadlem a spousta dalších tipů a triků. Napiš nám, poradíme Ti.

Chci info o letenkách

POJIŠTĚNÍ

Kde se pojistit, jak je to se zdravotní pojišťovnou v Čechách, na co nezapomenout…

Chci info o pojištění

BIOMETRICS

O novince v podobě biometrických údajů jsi už možná slyšel. Přečti si, o co vlastně jde a kde je zařídit.

Chci více info

Letenky

Hledání letenek se stává čím dál jednodušší a člověk je schopen si je najít a koupit sám. Využít můžeš jeden ze dvou nejpopulárnějších vyhledávačů a nebo napiš nám. Díky tomu, že spolupracujeme přímo s leteckými společnostmi, jsme často schopni nejen najít letenku za lepší cenu, ale také spojení a lety, které sám nenajdeš. No a kdyby se náhodou s Tvým letem něco stalo, tak Tě v tom nenecháme a pomůžeme Ti.

POZOR! Opatrně s hledáním nejlevnějších letenek. Můžeš najít letenky za cca 7000 Kč, ale po rozkliknutí zjistíš, že zavazadlo stojí dalších 5000 Kč a tak podobně. Nenech se nachytat akčními slevami, ne vždy se to nakonec vyplatí.

TIP! Při plánování letů si dej pozor, abys měl více času na přestup na prvním letišti v Kanadě. Po příletu musíš na imigrační oddělení, kde můžeš být hned hotový, nebo můžeš trávit x hodin ve frontě.

Napiš nám o letenku!

Pojištění

Ať už pojedeš do Kanady cestovat, studovat nebo pracovat, tak jsi povinen mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu. Doklad o pojištění je jeden z nejdůležitějších dokumentů, který po Tobě bude vyžadovat úředník na imigračním. Pokud budeš v Kanadě i pracovat, musíš mít pracovní pojištění.

Pojištění si buď můžeš najít a sjednat sám, nebo nám napiš a pomůžeme ti vybrat to nejvhodnější. Doporučujeme pojištění buďto u kanadské pojišťovny Century 21 a nebo u České pojišťovny, se kterou osobně spolupracujeme – a u které jsme momentáně i my pojištěni.

Co se zdravotní pojišťovnou v Čechách? Pokud jedeš do zahraničí na více jak 6 měsíců, zavolej nebo napiš své zdravotní pojišťovně. Vyplníš formulář, doložíš doklad o sjednaném cestovním pojištění a nebudeš muset platit zdravotní pojištěni v ČR nebo SK.

Napiš nám o pojištění!

Biometrics

Pokud jedeš do Kanady na dobu kratší než 6 měsíců, tak pro vstup do zěmě nemusíš poskytnout biometrické údaje. Pokud ovšem pojedeš do Kandy se Study Visa nebo Working Holiday, tak nově musíš poskytnout své biometrické údaje, tedy otisky prstů a fotku.

Momentálně není v České a Slovenské republice oficiální kancelář, kde by se daly biometrické údaje vyřídit. Nejbližším místem je středisko ve Vídni, Berlíně nebo Varšavě.

Biometrické údaje poskytuješ až ve chvíli, kdy ti přijde oficiální pozvání od kanadských úřadů. Pozvánka ti přijde do tvého profilu, přes který žádáš o víza.

Info a oficiální kanceláře
Copy link