fbpx

Studium a práce v marketingu v Kanadě

Studium a práce v marketingu v Kanadě

Není pochyb o tom, že již dávno digitální marketing předčil tradiční cesty, jak oslovit zákazníka a sdělit mu příběh o své společnosti, produktu, službě, či ho vyzvat k nějaké akci. Digitální marketing je velmi perspektivní odvětví, snad už každá firma či organizace považuje za nezbytnost mít svoji digitální prezenci a používat moderní nástroje pro získání zákazníků, navýšení prodeje, či jiných cílů.

Ať už nějaké zkušenosti s marketingem máš nebo zatím ne a chceš se realizovat v tomto odvětví v Kanadě, následující program je v obou případech pro tebe. Nabízí se ti možnost vycestovat do Kanady a rozjet kariéru v tomto oboru. Program Work and Study spočívá v tom, že první polovinu programu (prvních 6 měsíců) budeš studovat program Digital Marketing. Během toho můžeš pracovat 20 hodin týdně. Druhou polovinu programu (druhých 6 měsíců) tě čeká Co-Op, kdy budeš pracovat na full-time v oboru.

Od školy budeš mít veškerou podporu si práci najít. Školy také navíc spolupracují s různými start-upy, společnostmi a pořádají eventy, aby mohli své studenty propojit s pracovními příležitostmi. O ty není v Kanadě rozhodně nouzi. Když se podíváme např. na jeden ze serverů, kde se inzerují pracovní příležitosti, v případě Vancouveru se aktuálně nabízí 480 pracovních příležitostí. Roční platy se pohybují mezi $39,000–66,000.

https://ca.indeed.com/jobs?q=digital%20marketing&l=North%20Vancouver%2C%20BC&vjk=ab8963fa3de7d878

Po škole můžeš přejít na pracovní víza s možností časem požádat o trvalý pobyt nebo můžeš nabité znalosti a zkušenosti zužitkovat kdekoliv na světě, či se vydat na dráhu freelancera.

Co se během programu naučíš?

 • Strategie digitálního marketingu
 • Social media marketing
 • Vytvoření webu pomocí WordPressu
 • E-mail marketing
 • Search Engine Optimalization (SEO)
 • Content marketing
 • Online reklamy
 • Google web analytics
 • Growth marketing
 • E-commerce
 • a mnoho dalšího…

Během kurzu získáš i několik uznávavých certifikátů, které zvýší tvoji hodnotu na pracovním trhu.

Jaké pracovní pozice se ti s programem nabízí?

 • Online marketing specialist
 • Account/Client Coordinator
 • Social Media Marketing Coordinator
 • Digital Marketing Assistant
 • Search Engine Optimization Analyst
 • Content Marketing Coordinator
 • E-mail Marketing Specialist
 • Online Ads Assistant
 • E-commerce marketing strategist
 • Growth marketer
 • Marketing strategist
 • a mnoho dalších…

Programy začínají cca každé 3 měsíce, takže můžeš vycestovat kdykoliv během roku. Napiš nám email, domluvíme si online informační schůzku, kde si řekneme vše důležité a budeš se moct zeptat na cokoliv, co tě napadne. Podáme přihlášku, absolvuješ online test AJ (potřebná úroveň řekněme B1-B2), zaplatíš škole depozit a můžeme žádat o Study Permit.

Po schválení žádosti o víza ti pomůžeme s letenkou, pojištěním, před odletovými záležitostmi a budeme ti k dispozici během celého tvého pobytu v Kanadě. S celým procesem ti pomůžeme a ještě na školném ušetříš 🙏

Nezapomeňme na to, že v Kanadě se nebudeš pouze učit a pracovat, ale zlepší si angličtinu, osamostatníš se, poznáš lidi z celého světa a užiješ si nádhernou kanadskou přírodu a outdoorové aktivity. Zažiješ nezapomenutelné momenty a na tohle dobrodružství budeš vzpomínat do konce života.

Co o programu říkají naši účastníci?

Denisa

Program na Cornerstone mě moc bavil. Tech campus (škola má dva campusy) je přímo v centru Vancouveru na Granville Street. Byli jsme tam menší skupinky lidí, bylo to takové více osobní a přátelské. Učitelé byli super, s jedním jsme do teď všichni v kontaktu a sem tam nám pomáhá a i nabízí klienty / projekty v oboru. Celý program byl velmi prakticky zaměřený, to se mi líbilo nejvíce. Nebylo to jen o teorii, ale mnoho praktických cvičení s práce s reálnými klienty už během studia. Tedy před začátkem Co-Op. Práci jsme si všichni našli docela rychle. Neměla jsem problém, byla jsem celkem sebevědomá. I když jsem toho osobně nevyužila, tak škola nabízí pomoc s přípravou na interview, vyladěním životopisu a motivačního dopisu. Co-Op koordinátoři jsou stále ve spojení se studenty skrze aplikaci Slack, kde oznamují různé eventy, mini kurzy a nabídky na práce, ať už placenou nebo dobrovolnou.

Pokud chcete začít pracovat v marketingu, za mě se obor Digital Marketing určitě vyplatí. Důležitá je určitě vaše chuť a jak se k této příležitosti celkově postavíte. Sama jsem byla v marketingu úplný začátečník a na získání alespoň junior pozice v oboru je škola vás schopna připravit.

Jinak spolužáci byli skvělí. Dosud jsem s mnoha lidmi v kontaktu a mám možnost poznávat i nové studenty tohoto programu.

Za sebe bych do toho šla určitě znovu!

Karolína

Zkušenost na Cornerstone College byla k nezaplacení! Mým snem bylo studovat program, který mi umožní si najít práci, která není fixovaná na místo. Chtěla jsem cestovat a u toho pracovat, digitální marketing byl jasnou volbou. Program zahrnoval sociální média, Google Ads, SEO a základy designu. I když byla studijní část pouze 6 měsíců, bylo skvělé nahlédnout do každé z těchto oblastí. Nejvíce ze všeho mě fascinovalo SEO, možná k díky skvělé učitelce Anne, která mi později i pomohla získat pracovní pozici na Co-Op část programu. Po stáži mi zaměstnavatel nabídl plný pracovní poměr a ve firmě už pracuji rok a půl. Program splnil má očekávání a rozhodně ho doporučuji každému!

Vlaďka

Svět marketingu mi byl vždy blízký. Digital marketing jsem znala sice jen okrajově, ale z hlediska inovací a
celosvětové digitalizace jsem věděla, že to bude dobrá volba.

Pro studium ve Vancouveru jsem si zvolila Cornestone College obor Digital Marketing. Program se
skládal z 6 měsíců studia a 6 měsíců Co-Op programu.

Studium hodnotím jako velmi přínosné. Vyučujícími jsou učitelé se značnými zkušenostmi, takže většina
výuky byla postavená na jejich praktických příkladech. Všechny předměty byly ukončeny závěrečným
testem nebo zkouškou, kde jsme museli prokázat své znalosti. Určitě tento obor doporučuji těm, kteří se
chtějí něco naučit a do budoucna se Digital Marketingu věnovat. Vyučující byli přátelští a nápomocní i po
ukončení studia.

Co-op program následoval po úspěšném ukončení studijní části. Zde si člověk může sám zvolit, pro jakou
firmu chce pracovat, jeho náplň práce musí splňovat prvky Digital marketingu. Školní koordinátoři jsou
nápomocní s vytvořením Resumé dle Kanadských standardů a také má škola určité konexe s firmami,
které nabízí studentům praxi. Počet míst je však omezený, takže to většinou závisí na samotném
studentovi na jeho přístupu a motivaci.

Dle mého názoru studium je dobrá vstupenka do země. Pokud člověk chce získat práci v jakémkoliv
oboru, studium je tu nutností. Je potřeba podotknout, že kanadské firmy, vždy dají přednost někomu,
kdo má znalosti a zkušenosti z Kanady. Titul z české vysoké školy taky nikoho moc nezajímá. A Proto
radím, pokud chcete být v Kanadě úspěšní, domluvte si schůzku s Petrem a vyjeďte do Kanady za
studiem!

Zajímá tě, co pro tebe Kanada skrývá? Tak napiš na petr@czenadians.cz a pojďme to společně zjistit 🙏

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.