fbpx

Studenti v Kanadě nově mohou pracovat více jak 20 hodin týdně

Studenti v Kanadě nově mohou pracovat více jak 20 hodin týdně

❗️Až neuvěřitelná novinka! 😳 Od 15. listopadu nebudou mezinárodní studenti v Kanadě limitováni pracovat maximálně 20 hod. týdně během studia. Maximální počet hodin není stanoven, je tedy možné pracovat neomezeně.

Tato změna reaguje na aktuální vysokou poptávku po lidech na zaplnění pracovních pozic. Podle posledních statistik je aktuálně v Kanadě zhruba jeden milion volných pracovních míst. Tato změna se dotkne zhruba 500 tisíc mezinárodních studentů, kteří pomohou tyto pozice zaplnit. Změna je zatím plánována do 31. prosince 2023. Uvidíme, zda se neomezená možnost pracovat zůstane i dále..

Proč vůbec dosud byli studenti limitování pracovat (pouze) 20 hodin týdně? V případě Work and Study programu se vždy musí jednat o prezenční denní studium (na plný úvazek). Náročnost studia je cca 20 hodin týdně, k tomu studenti mohou dosud pracovat 20 hodin týdně. Důvod limitu dosud byl, že Kanada nechce, aby studenti pracovali více na úkor studia.

Vím, že mnoho z vás dosud řešilo otázku, jak je možné během studia v rámci programu Work and Study vyjít s penězi prací 20 hodin týdně.. Tato změna totálně překopává šance dostat se do Kanady. Z mého pohledu nikdy nebyl lepší čas vycestovat do Kanady, než je právě teď.

Tak začni balit kufry, za chvilku ti to letí ✈️ 🇨🇦

Napiš na petr@czenadians.cz a probereme tvé možnosti v Kanadě.