fbpx

Staň se zdravotní sestrou v Kanadě!

Staň se zdravotní sestrou v Kanadě!

Staň se zdravotní sestrou v Kanadě

Aktuálně je v Kanadě velká poptávka po pracovnících ve zdravotnictví. Tím, jak se stále navyšuje počet obyvatel v Kanadě (především díky imigračním programům) a jak velká část populace dovršuje důchodového věku, tak s poptávkou po zdravotnících tomu nebude ani v mnoha dalších letech jinak.

Tento článek je věnován především zdravotním sestrám, které mají vzdělání alespoň na úrovni bakaláře nebo diplomovaného specialisty a zároveň mají pracovní zkušenost alespoň o délce jednoho roku.

Na možnosti kariéry ve zdravotnictví, respektive v tomto případě jako zdravotní sestra, v Kanadě dostáváme dotazy velmi často. Zdravotnictví je jedna z dalších oblastí, jako např. školství, právo, apod., kdy Kanada do jisté míry uznává vzdělání a zkušenosti z jiné země, nicméně požaduje, aby nově příchozí do Kanady získali akreditace v daném oboru.

Často se jedná o zdlouhavý proces, což neznamená na první pohled překážku. Na druhou stranu ale ano, protože je potřeba vzít v potaz, že je v první řadě nezbytné získat víza s možností práce pro prvotní vycestování do Kanady, které bude pravděpodobně na 1–2 roky a následně jiná víza, abychom v Kanadě mohli legálně pracovat po celou dobu, po kterou si vyřizujeme akreditaci. Zároveň se ale můžeme dostat do začarovaného kruhu. Pokud bez akreditace nemůžeme ve zdravotnictví zatím pracovat, jak náročné bude najít po získání akreditace práci, přes kterou požádáme o další pracovní víza? Zároveň by to znamenalo, že první 1–2 roky bychom ani nemohli pracovat v našem oboru, tedy ve zdravotnictví.

Nejpraktičtější možností je studijní program v rámci programu Work and Study Canada, který ti umožní vycestovat do Kanady kdykoliv během roku s možností práce během celého programu. V Kanadě je možné studovat buď na soukromých nebo veřejných školách. Paradoxně jsou soukromé školy finančně dostupnější. Doposud se nabízely programy pouze na veřejných školách, kde rok studia vyjde na CAD 15–20 tis., což bývá pro většinu zájemců překážkou.

Nicméně (konečně) jedna z našich partnerských škol SELC, která se nachází ve Vancouveru, spustila program Post Graduate Nursing Diploma. Jedná se o dvouletý program. První rok tě čeká studium s možností práce 20 hod. týdně. Druhý rok tě čeká Co-Op, kdy budeš moct pracovat na plný úvazek ve studovaném oboru. Výhoda tohoto programu je, že cenově vychází na cca polovinu oproti programům na Public školách (ceny se v průběhu roku vyvíjí a proto rádi sdělíme přesnou aktuální cenu po tvém kontaktu).

Další výhodou je spolupráce školy se zaměstnavateli v Kanadě. Vzhledem k tomu, že budeš studovat zaměřený na zdravotnictví, budeš se moct již během studia zaregistrovat jako tzv. BC Health Care Aide, to ti umožní již během studia pracovat ve zdravotnictví. Průměrná mzda během studia tě čeká cca $22/hod. Pro srovnání, minimální mzda v provincii British Columbia je $15,65/hod.

Program tě připraví na práci jako zdravotní sestra v Kanadě. Zároveň tě připraví na důležité zkoušky pro získání licence jako LPN (Licensed Practical Nurse) a RN (Registered Nurse). Díky studiu v Kanadě budeš také pro zaměstnavatele více atraktivní.

Plat LPN se pohybuje okolo $33/hod a plat RN okolo $42/hod.

Požadavky pro přijetí do programu

  1. Vzdělání alespoň na úrovni Dis. nebo Bc. ve zdravotnictví
  2. CV a doložení pracovní zkušenosti v oboru alespoň o délce 1125 hodin během posledních 5 let
  3. Oficiální zkouška z AJ (Duolingo, IELTS, TOEFL, apod.)
  4. Pohovor se zástupcem školy

Pro více info nás kontaktuj přes email petr@czenadians.cz

Nejen, že s námi budeš mít program levnější, ale ti pomůžeme s celým procesem od začátku až do konce. Budeme ti krýt záda i během tvého pobytu v Kanadě.