fbpx

Proč studovat v Kanadě a typy škol

Proč studovat v Kanadě a typy škol

Studium v zahraničí je pro nás Čechy a Slováky stále populárnější. Více si uvědomujeme hodnotu znalosti cizího jazyka, kvalitu škol v zahraničí a samotnou zkušenost strávit nějakou dobu ve světě.

Výhody studia v Kanadě

 • Top vzdělávací systém na světě
 • Zdokonalení anglického (nebo francouzského) jazyka
 • Osobní rozvoj
 • Zahraniční zkušenost
 • Navázání kontaktu s lidmi z celého světa
 • Možnost procestovat nádhernou zemi a poznat kus světa
 • Finančně dostupné
 • Cesta k trvalému pobytu v Kanadě
 • Větší uplatnění na trhu práce doma a ve světě
 • Mezinárodně uznávané diplomy, certifikáty a tituly
 • Během studia college nebo univerzity můžeš pracovat
 • Důraz na praktickou část (nečeká tě pouze memorování faktů a teorie)
 • Jedna z nejbezpečnějších zemí na světě

Typy studia

Jazykové kurzy ESL

Studium angličtiny v kombinaci s pobytem v Kanadě je velmi efektivním způsobem, jak se jazyk naučit. Jazykové školy nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, programy pro děti, dospělé či celé rodiny, kurzy obecné angličtiny, obchodní angličtiny, přípravu na testy, univerzitní studium nebo kurzy  zaměřené na jednotlivé jazykové dovednosti.

Více o ESL kurzech najdeš zde: www.czenadians.cz/kurzy-esl/

Colleges / Vyšší odborné školy

Vyber si college a využij programu Work & Study, který Ti umožní studovat a pracovat v Kanadě. Většina programů má praktickou Co-op část, během které pracuješ v oboru, který studuješ. Studenti nejčastěji volí obory Business nebo Tourism/Hospitality. Vybrat si ale můžeš jakýkoliv obor. Tento program je skvělou příležitostí, pokud chceš skloubit práci a studium, zlepšit svoji angličtinu a získat zahraniční zkušenost. Může to být pro Tebe i druhá možnost jak do Kanady, pokud Ti nedopadly Working Holiday víza. Z College se dá také jednoduše dostat na univerzitu, pracovat ve svém oboru a zůstat v Kanadě delší dobu či získat trvalý pobyt.

Více o Colleges najdeš zde: www.czenadians.cz/college/

Emerald Lake, British Columbia

High Schools / Střední školy

Kanadský vzdělávací systém středních škol patří mezi nejlepší na světě a je velmi odlišný od našeho. V Kanadě má každý předmět svoji úroveň, kterou během jednotlivých ročníků musíš splnit, a rozvrh si sestavuješ sám. Nejsi jako u nás zařazen do jedné třídy, se kterou jsi po celou dobu studia.

Na střední školu v Kanadě můžeš nastoupit kdykoliv a studovat můžeš, jak dlouho chceš. Jednotlivé předměty absolvuješ podle své úrovně a škola se Ti bude maximálně věnovat a pomáhat Ti, aby ses hladce dostal do studia a ve škole uspěl.

Kanadské střední školy jsou zaměřené na praktickou část, důraz je kladen na komunikaci, týmovou spolupráci a leadership. Čeká Tě i mnoho sportovních a uměleckých akcí a celkově budeš moci vyzkoušet více aktivit z různých oborů a vybrat si tak, co Tě skutečně baví. 

Univerzity

Kanadské univerzity patří mezi světovou špičku a získané diplomy jsou uznávané po celém světě. Najdeš jich zde téměř 90, je tedy z čeho vybírat.

Více informací o jednotlivých univerzitách a programech v Kanadě najdeš zde:

https://www.univcan.ca/

Dostat se na některé univerzity není jednoduché a to především kvůli vysokým nárokům a mnohem vyššího zájmu studentů, než je počet míst. Mnoho soukromých a veřejných colleges spolupracuje s univerzitami a nabízí tzv. “University Transfer” programy, díky kterým budeš s velkou pravděpodobností přijat/a na univerzitu.

Jaká víza potřebuješ pro studium v Kanadě?

Pokud plánuješ studovat kratší dobu než 6 měsíců, nepotřebuješ žádat o žádná víza. Pouze si vyřídíš eTA – povolení pro vstup do země.

Pro studium delší než 6 měsíců potřebuješ Study Permit. S jeho vyřízením Ti rádi pomůžeme.

Více i vízech do Kanady najdeš zde: www.czenadians.cz/viza/

Ubytování

 • Každá škola nabízí homestay – ubytování v místních rodinách.
 • Soukromé střední školy nabízí i vlastní ubytování přímo v kampusu.
 • Colleges a univerzity nabízí také ubytování v rezidencích.
 • Ubytování si také můžeš najít sám. Protože tady sami bydlíme a víme, jak věci fungují, rádi Ti s hledáním vlastního ubytování pomůžeme.

Více o ubytování v Kanadě najdeš zde: www.czenadians.cz/ubytovani/

Pokud máš jakýkoliv dotaz nebo plánuješ vyrazit do Kanady, napiš nám 🙂

Sleduj nás na Instagramu, Facebooku a YouTube, ať Ti nic neuteče 😉

Budu rád za sdílení ❤️

Děkuju! 🙂

Petr Horák @horakpetr


Copy link