fbpx

Přes agenturu nebo na vlastní pěst?

Přes agenturu nebo na vlastní pěst?

Přes agenturu nebo na vlastní pěst

Vyrazit do zahraničí za studiem je velké rozhodnutí a vybrat tu správnou školu a program není vůbec snadné. Vzhledem ke značné finanční a časové investici by se tento proces neměl rozhodně podceňovat. Nic není nemožné a všechno si můžeš samozřejmě zařídit po svém. Nebo můžeš využít pomoci od agentury, jako jsme my.

Než se v následujících článcích podíváme blíže na jednotlivé možnosti studia v Kanadě, samotné školy, programy, jak je to s vízy, s prací a s dalšími užitečnými tipy, rád bych Ti přiblížil celý proces výběru školy a jak naše agentura funguje.

Proč se v prvním článku zaměřuji zrovna na toto téma? S velkou pravděpodobností Ti už hlavou proběhly následující otázky.

1. Proč využít agenturu když si vše mohu zařídit po svém?

Ano, to rozhodně můžeš. Vygooglit se dá všechno a na internetu najdeš mnoho informací, názorů a zkušeností ostatních. Často vidím na Facebookových skupinách dotazy typu: „Kterou školu byste mi doporučili ve Vancouveru?“ apod.

Posbírat zkušenosti druhých je výborný nápad, ale také měj na paměti, že odpovědi dostaneš od lidí, kteří mají zkušenost pouze s jednou školou. Pravděpodobně i měli na rozdíl od Tebe úplně jiný cíl jejich studia a plány, co dál. Mnoho lidí se kouká na studium jen jako na možnost jak vyrazit do Kanady a mnoho agentur to takto i bohužel prodává.

Čeká Tě veliká finanční a časová investice, proč z ní tedy nevytěžit maximum pro sebe i svoji budoucnost? Studium není jen dočasná vstupenka do Kanady, ale můžeš skrze něj dosáhnout mnoha věcí a otevře se Ti spousta nových příležitostí. Jen v samotném Vancouveru je desítky různých škol. Která je ale ta nejlepší?

Správná otázka je:

Která škola je nejlepší pro Tebe.

K nalezení ideální školy je potřeba si promyslet, jaký je Tvůj záměr a čeho chceš dosáhnout. Možná Tě napadne, že v dnešní době se dá těžko plánovat dopředu, kde jednou budeš a co budeš dělat… Minimálně je ale dobré zamyslet se nad různými možnostmi a scénáři a mít pro ně otevřené dveře do budoucna.

Několik otázek, které si můžeš položit:

  • Proč chceš vycestovat do zahraničí?
  • Proč zrovna Kanada?
  • Co od studia očekáváš a čeho tím chceš dosáhnout?
  • Na jaké úrovni je momentálně Tvoje angličtina a na jakou ji chceš posunout?
  • Chceš v Kanadě i pracovat? V jakém oboru?
  • Plánuješ v Kanadě zůstat delší dobu a případně získat permanent residency (trvalý pobyt)?
  • Chceš pokračovat na univerzitu?

Pro výběr školy je také velmi užitečné vědět, jaký je aktuálně pracovní trh, imigrační politika, které pracovní pozice jsou momentálně velmi žádané a jaké mají uplatnění studenti jednotlivých škol. Tyto všechny aspekty (a mnohé další) je třeba promyslet. Až po tom, co si ujasníš své plány a očekávání, pustil bych se do výběru vhodného typu studia, školy, programu…

2. Kolik mě to ale bude stát?

Nemám podrobný aktuální přehled o všech agenturách působících na českém a slovenském trhu, budu mluvit pouze za nás a jak fungujeme my.

Naše služby Tě nebudou stát nic.

Jak je to možné? Najít studenta a provést ho celým procesem od prvotního zájmu až do samotného nastoupení na školu stojí čas a peníze. Než aby tak měla každá škola týmy lidí, kteří by se snažili najít studenty po celém světě, k tomu řešit marketing pro jednotlivé trhy atd., je pro školu mnohem jednodušší spolupracovat s agenturami, které se zaměřují právě na specifické trhy a detailně je znají.

My od školy zpětně dostaneme odměnu ze školného. Ve většině případech tak platíš přímo škole. Možná Tě napadne, že pokud půjdeš přímo ke zdroji, školné by mělo být levnější…? Ceny jsou minimálně stejné a často (právě díky k dlouhodobé spolupráci) můžeme nabídnout ceny lepší. Také máme větší šanci Ti pomoct získat studijní stipendium.

Výběr školy a programu není ale jediné, s čím Ti budeme nápomocni. Dále od nás dostaneš předodletové info, ať víš co zařídit doma před odjezdem. Pomůžeme Ti najít nejlevnější letenku a pojištění. Ve Vancouveru Tě přivítáme, pomůžeme Ti se tady zorientovat. Navíc od nás dostaneš  všechny tipy a rady pro přežití, včetně rad ohledně bydlení, práce a během Tvého pobytu v Kanadě Ti budeme k dispozici, když budeš cokoliv potřebovat ať už online nebo osobně – sami tady přece žijeme 🙂

Brzy očekávej článek, ve kterém se podíváme na všechny možnosti, které nabízí studium v Kanadě. Co všechno Ti může kanadská zkušenost přinést do života a v neposlední řadě detailněji probereme, na co se zaměřit před výběrem školy a programu..

Sleduj nás na Instagramu, Facebooku a YouTube, ať Ti nic neuteče 😉

Chceš se dozvědět více informací o možnostech studia a práce v Kanadě? Pošli nám zprávu.

Budu rád za sdílení ❤️

Děkuju! 🙂

Petr Horák @horakpetr