fbpx

Nejvýhodnější bakalářský program v Kanadě – studium na CityU ve Vancouveru

Nejvýhodnější bakalářský program v Kanadě – studium na CityU ve Vancouveru

Jedna z nejlepších možností vycestování do Kanady je program Work and Study. Program kombinuje studium na soukromé či veřejné College nebo univerzitě. Volba ideálního typu školy, délky studia a samotného programu záleží především na celkovém záměru v Kanadě, očekávání, preferencích a tzv. backgroundu, jako předpoklady pro získání trvalého pobytu. Velkou roli hrají i finanční možnosti, které máme pro studium v Kanadě k dispozici.

Většina lidí volí roční nebo dvouletý Co-Op program na soukromé College. V některých případech pak roční program na veřejné College. Pokud bychom chtěli klasickou cestou získat bakalářský titul v Kanadě, studium zabere 4 roky a celkové náklady na studium budou CAD 60–80 tis. Studium na veřejných školách průměrně stojí CAD 15–20 tis. za jeden akademický rok.

Navíc pokud nám jde o získání trvalého pobytu v Kanadě, stačí nám 1–2leté studium na Public škole, abychom následně získali 2–3letá pracovní víza Post-Graduation Work Permit (PGWP). Proto když už se naši klienti rozhodnout pro studium na veřejné škole a získání PGWP, volí jednoletý nebo dvouletý program, po kterém získají certifikát nebo diplom.

Je zde ale škola ve Vancouveru, kde lze získat bakalářský titul za 18–24 měsíců a za zlomek ceny oproti ostatním programům v Kanadě. Na této škole shodou okolností sám studuji (ještě abych si pro sebe nenašel tu nejlepší možnost 😁). Jedná se o bakalářský program v oboru management na škole City University in Canada (CityU). Hlavní campus se nachází v Seattle, USA (City University of Seattle). Tento program jsme začali společně ještě s naší klientkou Martinou, která právě program dokončila a může tak těšit na promoce, titul a žádost o 3letý PGWP.

O našem studiu na CityU jsme si popovídali v rámci nové epizody podcastu. Velmi doporučuji si tento díl poslechnout. V podcastu jsem objasnil rozdíly mezi jednotlivými typy škol v Kanadě a jak ti tento program pomůže v cestě v získání trvalého pobytu. Pokud tvým cílem není dlouhodobý pobyt v Kanadě, můžeš si tak alespoň odvést kanadský titul z univerzity v Kanadě. Dále jsme porovnali rozdíl mezi studium na českých a slovenských školách, a mezi studiem v Kanadě.

Jsme jediná agentura v ČR a SK, která má přímou spolupráci se CityU. Škola ve Vancouveru nabízí kromě několika Master programů také jeden bakalářský program, který si zde popíšeme. Jak bylo již bylo zmíněno, standardně studium bakalářského programu v Kanadě zabere 4 roky. Program na CityU jsou pouze tzv. Upper Division Courses, tedy 3. a 4. rok programu. Pro přijetí do programu je potřeba doložit předchozí studium na nějaké vyšší škole, ať už v ČR, na Slovensku nebo kdekoliv ve světě (pokud nemáš předchozí vyšší studium, níže najdeš informace ohledně partnerské škole v Kanadě, kde získáš ekvivalent těchto dvou let).

Svoji školu požádáš o vystavení průběhu studia, který společně s přihláškou zašleme CityU po porovnání, aby ti mohla uznat první dva roky studia, tzv. Lower Division Courses. Předchozí studium může být i jeden nebo dva roky na VŠ či vystudovaný celý bakalářský nebo navazující program. Podle předchozího studia tě na CityU bude čekat 16–21 předmětů, které si rozložíš do 18–24 měsíců.

Každý rok si navíc můžeš vzít jeden semestr volno (prázdniny). Jak si rozvrhnout délku studia, počet předmětů v každém semestru a prázdniny naplánujeme společně, podle tvých plánů v Kanadě.

Vzhledem k naší dlouhodobé spolupráci mohou naši klienti stále studovat za zvýhodněné ceny, jako mají kanadští občané a rezidenti. Aktuálně vychází jeden předmět na CAD 1000. Celé studium vyjde na CAD 16–21 tis (CAD 8–10,5 tis./rok). Od července 2022 se ceny navýší minimálně o 50%. Pokud tedy o tomto studiu přemýšlíš, neváhej. Tento program je také výhodný pro páry. Stačí, když jeden z vás studuje a druhý má možnost požádat o pracovní víza po celou dobu programu. Znovu pak po celou dobu 3letého PGWP. Tento program je tak aktuálně nejlepší možností studia v Kanadě z pohledu ceny a na druhé straně bakalářským titulem z Kanady a možností požádat o 3letá pracovní víza po dokončení programu.

Pokud nemáš možnost doložit předchozí studium z vysoké školy, nic se neděje. Ve Vancouveru máme partnerskou školu, která přímo spolupracuje se CityU. Na této škole absolvuješ roční program v oboru Business s Co-Op částí. Prvních 6 měsíců studuješ s možností práce 20 hod. týdně. Druhých 6 měsíců budeš pracovat na plný úvazek v oboru. Tento program vychází cenově aktuálně pouze CAD 6900. Následně se můžeš přihlásit na CityU, kde tě bude čekat 21 předmětů.

Pokud tě tato příležitost zaujala, začni ji realizovat již dnes. Napiš na petr@czenadians.cz