fbpx

Alternativa Working Holiday víz do Kanady

Alternativa Working Holiday víz do Kanady

Alternativa Working Holiday víz do Kanady

Working Holiday víza nejsou jediným způsobem, jak lze do Kanady vycestovat na delší dobu s možností legálně pracovat.

V tomto článku si povíme o dalších příležitostech. Pokud spadáte do jedné z následujících skupin, rozhodně doporučuji pokračovat ve čtení.

  • V minulosti jste využili Working Holiday víza
  • Working Holiday víza se Vám nepodařilo získat
  • Je Vám více než 35 let
  • Hledáte možnost vycestovat v páru
  • Máte rodinu s dětmi
  • Chcete v Kanadě pokračovat ve své kariéře
  • Rádi byste v Kanadě získali trvalý pobyt

Kanada má relativně otevřenou imigrační politiku, ale zájemce si pečlivě filtruje. Jednou z mála cest je studium College, který při splnění určitých podmínek spadá do programu Work & Study, během kterého máte možnost v zemi legálně pracovat. Program Work & Study není imigrační program, jedná se o dočasný pobyt, nicméně Kanada nabízí několik imigračních programů, na které lze díky programu Work & Study navázat.

Program Work & Study

Jedná se o studium na College (vyšší odborná škola). Vzdělávací instituce musí být na seznamu DLI a program musí být o délce alespoň 6 měsíců.
Většina programů má délku 6 – 24 měsíců. Během studia máte možnost pracovat
20 hodin týdně a tím si pokrýt životní náklady. Během tzv. “Scheduled Breaks” (prázdniny, pauza mezi semestry) máte možnost pracovat neomezeně.

Velkou výhodou programu Work & Study je, že víza nemají žádnou kvótu (můžete vycestovat kdykoliv během roku) a nejsou omezeny věkem (podmínkou je pouze věk 18+).

Studovat můžete buď na Public College (veřejné školy) a nebo Private College (soukromé školy).

Výhodami Public College je, že partner (manžel/ka) může zažádat o Open Work Permit, který umožňuje volně pracovat během celé doby studia. Studium Public College je tak ideální pro páry a rodiny. Další velkou výhodou je Post-Graduation Work Permit, které získáte po absolvování studia a umožní Vám zůstat v Kanadě další 1 – 3 roky.

Výhodou studia na Private College je, že programy mají také co-op část. Jedná se o placenou praxi na plný úvazek v oboru, který budete studovat. Co-op je zpravidla polovina celého programu. V případě např. ročního programu budete 6 měsíců studovat (cca 20 hodin týdně a pracovat 20 hodin týdně) a druhých 6 měsíců budete pracovat v rámci co-op.

Jaké obory můžete studovat?

Zjednodušeně řečeno můžete v Kanadě studovat jakýkoliv obor. Za zmínku ale určitě stojí obory: Hospitality, Tourism, Business Management, Marketing, IT programy, Project Management, Health Care, Architecture, Design a Early Childhood Education.

Díky programu Work & Study tak můžete pokračovat v oboru, který jste studovali nebo ve kterém pracujete aktuálně.

Obecně se nedá říct, zda je lepší Public nebo Private College. Výběr školy a programu se odvíjí od vašich cílů v Kanadě, předchozího vzdělání, pracovních zkušeností a mnoha dalších faktorů.

Chcete se dozvědět více o možnosti vycestovat do Kanady skrze program Work & Study? Napište nám zprávu.

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku, ať vám nic neuteče 😉

Budu rád za sdílení ❤️

Petr Horák @horakpetr